Energetický gigant zruší 900 pracovných miest

Firma obvinila "neuveriteľne tvrdý" maloobchodný trh s energiou pre rozhodnutie a nový vládny cenový limit, ktorý začal na začiatku januára.
 
Npower zamestnáva 6 300 ľudí. Povedal, že je príliš skoro povedať, na ktorých oddeleniach by poklesy poklesli.

električna
 
Hovorca firmy však povedal, že sa snaží zachovať svoj tím podpory zákazníckych služieb.
 
"Aj vďaka týmto zníženiam v tomto roku stále predpovedáme významné straty, ale robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ich minimalizovali, pričom sme sa naďalej zameriavali na služby a hodnotu pre našich zákazníkov," povedal generálny riaditeľ spoločnosti.
 
Nový vládny cenový limit bude za "typické použitie" udržiavať účty za energiu pod 1,137 libry ročne.
 
Bolo zavedené, aby ľudia, ktorí neprešli dodávateľom energie, nezastavili na nákladných predvolených transakciách.
 
Energetický regulátor Ofgem povedal, že strop ušetrí 11 miliónov zákazníkov v priemere 76 libier ročne na svojich účtoch za plyn a elektrickú energiu.
 
Mnohí poskytovatelia však povedali, že obmedzenie spôsobilo, že sa trh stane nerentabilným, keďže od jeho vyhlásenia došlo k zrúteniu niekoľkých menších energetických firiem.
"Spoločnosť Npower nie je jediný podnik, ktorý bojuje. Celý retailový trh s energiou v Spojenom kráľovstve je zlomený a vyžaduje urgentnú opravu.
 
"Domácnosti po celej krajine sú teraz lepšie kvôli cenovému limitu, ale keďže viac dodávateľov energie zbaví zamestnancov alebo úplne prekonať, je to podnikanie a spotrebitelia, ktorí nakoniec vyzdvihnú záložku," povedal.
 
Fúzia vykoľajila
Spoločnosť Npower mala v minulom roku zlúčiť svoje maloobchodné obchody s väčším súperom SSE, ale firmy zrušili plán po tom, ako bol ohlásený limit.
 
Fúzia by viedla divízia SSE pre energetiku v domácnosti, SSE Energy Services, v kombinácii s maloobchodnými operáciami Npower, ktoré vlastní nemecký Innogy.
 
Spoločnosť SSE obviňovala výkonnosť oboch podnikov, obmedzenie ceny energie a meniace sa podmienky na trhu s energiou pre rozhodnutie.

notobeoo