Majitelia obchodných centier sa sťažujú na nižšie tržby maloobchodov

Intu povedal 2019 by bolo "náročné" kvôli nárastu záchranných obchodov, pretože obchody sa snažia platiť nájomné.
 
Dodal, že maloobchodníci tiež oneskorujú podpisovanie nových nájomných zmlúv v dôsledku "politickej a maloobchodnej" neistoty.

nákupní centrum
 
Intu povedal, že jeho obdobné príjmy z prenájmu za rok by klesli o 4-6%.
 
Vo februári spoločnosť uviedla, že očakáva, že príjmy z prenájmu klesnú o 1-2%.
 
Obsadenosť nákupných centier Intu klesla za prvé tri mesiace roku 2019 o 1,1% na 95,6% v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom v dôsledku nárastu maloobchodníkov, ktorí sa dostali do správy alebo dohodli sa na dohodách o záchrane, tzv.
 
CVA umožňujú maloobchodníkom prerokovať nájomné v obchodoch, ktoré zostávajú otvorené.
 
Intu povedal, že bol ovplyvnený uzavretím niektorých New Look Men a HMV obchodov.
 
Spoločnosť však uviedla, že vidí nové typy nájomcov, ktorí platia vyššie dlhodobé nájomné, ako napríklad Metro Bank otvárajúce sa v Manchesteri Arndale, a zavedenie potravinového súdu "Market Halls" v Lakeside, kde sa nachádzajú jedlá a nápoje od menších nezávislých podniky.
 
„Napriek súčasnému operačnému prostrediu si myslím, že máme veľmi dobrý obchod a sme si istí, že môžeme čeliť výzvam, ktorým čelíme,“ povedal novovymenovaný generálny riaditeľ spoločnosti Intu Matthew Roberts.

obchodní centrum
 
Maloobchodné strasti
Mnohí maloobchodníci na uliciach v posledných dvoch rokoch narazili na problémy.
 
Minulý rok sa dom reťaze obchodného domu Fraser dostal do správy, predtým ako ho kúpil Sports Direct spoločnosti Mike Ashley.
 
V decembri sa hudobný reťazec HMV podruhé v šiestich rokoch dostal do správy , pričom obviňoval „tsunami“ z výziev v oblasti maloobchodu, vrátane úrovne obchodných sadzieb a prechodu na digitálne technológie.
 
Minulý mesiac, reťazec obchodných domov Debenhams oznámila, že CVA a 22 obchodov, ktoré plánuje ukončiť budúci rok ako súčasť svojich plánov na zatvorenie 50 predajní.
 
Správa v novembri účtovníckej spoločnosti PwC zistila, že okolo 14 obchodov sa uzatvára každý deň, pričom High Streets čelia najtvrdšiemu obchodnému prostrediu za päť rokov.
 
Čistých 1,123 obchodov zmizlo z najlepších 500 britských High Streets v prvých šiestich mesiacoch roku 2018, povedal PwC. Zistilo sa, že obchody s módou a elektrickou energiou utrpeli najviac, keď zákazníci prešli na nákup online.