Malý alebo veľký vysávač?

Stojaci tyčový vysávač
Moderný variant má mnoho výhod. Určený je síce len na podlahy, ale veľa dizajnov tvorí zároveň aj koncept 2 v 1, kedy v ňom máte vložený aj menší ručný vysávač. Moderné sú na akumulátor, čiže bez káblov, hoci ani káblové nemusia znamenať mínus. Dokonca niektoré majú vodnú filtráciu. Stoja samé vďaka konštrukcii a sú vďaka tomu pripravené aby boli po ruke. Tie s vodnou filtráciou majú jednu nespornú výhodu. Prach ostáva vo vode a do vzduchu sa tak nedostane nič. Tyčové vysávače majú minimálne požiadavky na úpravu. Neskladajú sa pri nich diely a nevyťahujú hadice. Niektoré sú dokonca riešené tak, že sú elegantným interiérovým doplnkom napríklad haly, kuchyne, alebo kúpeľne. Vtedy ich nie je nutné skrývať v šatni, v skrini, prípadne pri metlách.robotický vysavč.jpg
Nevýhody:
Sledujte značku a materiálové vyhotovenie. Príliš mäkké plastové časti môžu byť dôvodom pre ktorý váš kúsok nemusí byť v rovnakom stave aj o pár rokov. Systém státia nemusí byť po čase taký pevný a spoľahlivý. Počas práce ich musíte postaviť. Ako stojace tvoria riziko pre malé deti a domáce zvieratá.

  • Vysávače s vodnou filtráciou nijako neotočíte.
  • Tyčové vysávače sú určené len na podlahy. Zdvíhanie k pavučinám je pri drvivej väčšine modelov nemysliteľné.
  • Neraz majú menšiu kapacitu vreciek. Ideálnejšie sú preto zásobnikové modely.
  • Akumulátorové vysávače so slabším výkonom nie sú vhodné do veľkých domov na kompletné vysávanie.
  • Klasické vysávače na kolieskach

Robotické vysávače
Trendom modernej domácnosti sú vysávače, ktoré zohľadňujú dobu a éru automatizácie. Vysávajú bez toho, aby sme museli vysávať priamo my a postarajú sa o to napríklad v presne stanovenom čase každý deň, či v iný, podľa zadania. Reálne ide o skvelú vychytávku, ktorá šetrí čas. Síce provokuje domáce zvieratá s lovecký inštinktom či zvedavosťou, ale vy sami máte o robotu menej. Nemožno však hovoriť, že robotický vysávač celkom nahradí akýkoľvek klasický. V skutočnosti len oddiali nutnosť ho použiť na menej dostupné miesta a miesta, ktoré nevidíte. Určené sú do moderných domácností s rovnakými podlahami. Do menších bytov, alebo do veľkých izieb, v ktorých nie je častý pohyb.vysávání.jpg
Nevýhody:

  • Vyššia cena. Pre kvalitu sa trpí. Teda peňaženka trpí, no na druhej strane, strávite vysávaním menej času, ktorý môžete venovať niečomu inému.
  • Niektoré robotické vysávače nezvládnu koberce s dlhým vlasom
  • Pre tých čo sa boja moderných technológií a nastavení je to strašiak, ale báť sa nie je veľmi čoho. Chce to len venovať trochu času a trpezlivosti, kým sa vysávač naučí, ako to u vás vyzerá a vy sa naučíte, ako funguje.