Nissan, Ford, VW zasiahli v apríli európsky pokles predaja o 0,5%

Registrácie klesli o 0,5 percenta na 1,34 milióna automobilov v EÚ a EFTA z 1,35 milióna pred rokom, priemyselné združenie ACEA uviedlo vo vyhlásení v piatok.
 
Pokles v apríli bol v Spojenom kráľovstve prudký 4,1 percenta, kde Goldman Sachs Group uzavrela tri roky politickej neistoty, čím ponechala ekonomiku o 2,4 percenta menšiu, než by inak bola. Predpokladá sa, že hospodársky rast Spojeného kráľovstva sa v roku 2019 spomalí.
 
autosalon

V celej Európe tržby spoločnosti Nissan klesli o 17%. Automobilka trpí rozsiahlym predajom a ziskom, pretože sa snaží obrátiť stránku na škandál okolo vyhnaného bývalého predsedu Carlosa Ghosna.
 
Ford, ktorý zmenšuje svoje európske operácie, zaznamenal 5,1% pokles registrácií.
 
Predaj Volkswagen Group klesol o 3,4 percenta s poklesom registrácií značky VW o 6,8 percenta a poklesom Audi o 5,8 percenta. Predaj miest vzrástol o 3,2 percenta a Škoda získala 2,3 percenta.
 
Registrácie PSA Group vzrástli o 1,3 percenta, keď o 14 percent vzrástli kompenzačné poklesy Citroenu o 26 percent pri DS, 3,1 percent pri Opeli a 1 percent pri Peugeote.
 
Predaj Renault Group vzrástol o 1,4 percenta o 15 percentný nárast registrácií Dacia. Značka Renault klesla o 5,4 percenta.
 
Fiat Chrysler Automobiles zaznamenal pokles predaja o 3 percentá s registráciou Fiat a Jeepom o 5,3 percenta. Alfa Romeo pokračovala v šmyku, pričom tržby klesli o 40 percent.
 
Medzi ázijskými automobilkami dosiahol Hyundai 3,8 percenta a tržby Kia vzrástli o 2,1 percenta. Predaj značky Toyota bol plochý.

porche
 
Prémiová značka BMW zaznamenala nárast predaja o 12 percent, zatiaľ čo registrácia Mercedes-Benz vzrástla o 2,8 percenta.
 
Počas prvých štyroch mesiacov poklesli európske registrácie o 2,5 percenta na 5,49 milióna automobilov, pričom Taliansko a Španielsko zaznamenali prepad medzi piatimi hlavnými trhmi s poklesom o 4,6 percenta a 4,5 percenta.