Nové inteligentné auto z rady Mercedes

Nový Mercedes Triedy B sa práve ukazuje svetu. Generačná výmena kompaktných modelov značky Mercedes pokračuje tretím vozidlom. Po novej Triede A a po novej Triede A sedan prichádza nová Trieda B. Kompaktné MPV prichádza s novým motorom, prevodovkou, dizajnom a najmä s technológiami, ktoré boli doteraz výsadou iba tých najväčších a najluxusnejších vozidiel. Praktickejší než kedy predtým, štýlovejší než kedy predtým…

volant

Nová Trieda B patrí medzi vozidlá s  ideálnou výbavou pre celú rodinu. Systém MBUX prináša zákazníkom nové zážitky s funkciami doteraz vyhradenými pre triedu luxusných áut.

Nová Trieda B v sebe nesie najnovší dizajn Mercedesu s názvom Sensual Purity-zmyslová čistota. Čisté línie, hladké povrchy, minimalizmus a predsa výrazne emocionálny dizajn. Kľúčový je pre nový dizajnový súčiniteľ odporu vzduchu na úrovni cd 0,24. Vodič pritom sedí o 9 centimetrov vyššie ako v Triede A. To mu dodáva nielen lepší výhľad z vozidla, ale tiež umožňuje jednoduchšie nastupovanie.
Trieda B pridáva k Triede A vyššiu stavbu karosérie, vyšší posed vodiča i podstatne viac priestoru pre členov rodiny a ich batožinu. Automobil maximalizuje priestor pre pasažierov vďaka rázvoru s dĺžkou 2729 mm. Dynamické proporcie auta zvýrazňujú krátke previsy i veľké disky kolies s rozmermi od 16 do 19 palcov čo je exkluzívne.
V kabíne okamžite láka pohľady nová palubná doska s veľkými displejmi.

řadící páka

Tie v najvyššej výbave dosiahnu rozmer až 10,25 palca v oboch prípadoch. S podsvietením dotvárajú modernú vizáž palubnej dosky. Samozrejmosťou je systém MBUX, ktorý vodičovi i posádke umožní nielen ovládanie vozidla hlasovými príkazmi cez oslovenie Hey Mercedes, ale tiež ponúkne navigáciu s rozšírenou realitou. Novinkou sú i sedadlá s chladením a s masážnou funkciou. Úpravami prešli i zadné sedadlá. Väčšia šírka vozidla umožnila zväčšiť priestor pre trojicu. Tento Mercedes má 8- stupňovú dvoj spojku a naftový motor. Tento inteligentný tátoš má výkon s objemom 1,33 litra 100 – 140 kW čo je excelentné.

Nové inteligentné auto z rady Mercedes
4.3 (86.67%)3