Pružinové matrace sú najvhodnejšie

Pružinové matrace – výhody a nevýhody
Ono to na prvý pohľad tak vôbec nemusí vyzerať, ale pružinové matrace sú historicky najstarší typ dnes používaných matracov. Pred pružinovými matracmi sa používali rôzne vrecia naplnené čímkoľvek, čo bolo dostupné. V prípade Slovenska to bola slama. Takýto slamený matrac naši predkovia poznali ako strožliak.
pružinový matrac
Základné pružinové akciové matrace Segum, ktoré dnes poznáme pod označením Bonnell, vznikli už v polovici 19. storočia. Taštičkové matrace však nie sú oveľa mladšie. Prvý taštičkový matrac skonštruoval už v roku 1900 Angličan žijúci v Kanade menom James Marshall.
Taštičkové matrace dnes patria k matracovej špičke. Moderné technológie ich výrazne vylepšili.  Moderný taštičkový matrac sa neskladá iba z množstva pružín. Na pružinovom jadre zvyčajne nájdete jednu či viacero vrstiev peny, latexu, prípadne kokosovú dosku.
Poďme sa pozrieť podrobnejšie na najväčšie výhody pružinových  (taštičkových a Bonnell) matracov.
Pružinové matrace sú zdravšie ako iné druhy matracov
dětská matrace

 

Pružinové matrace sú zdravšie z toho dôvodu, že obmedzujú rozmnožovanie mikroorganizmov v matraci. Darí sa im to vďaka ich výbornej vzdušnosti.

Jadro pružinového matraca je tvorené iba tenkými pružinami a prípade taštičkových matracov aj látkovými taštičkami. Veľkú väčšinu priestoru tak tvorí iba vzduch. V pružinových matracoch je tak až o 60 percent menej priestoru pre roztoče, baktérie a plesne.
Vzdušný matrac reguluje vlhkosť v matraci ďaleko efektívnejšie ako bežné matrace. Vlhkosť je kľúčovou vlastnosťou prostredia pre rozmnožovania baktérií, plesní a roztočov.

 

 

interior-3575815_640
Vlhkosť sa do matraca dostáva potom. Bežný človek počas noci vypotí až niekoľko stoviek mililitrov vody.
Posteľným mikróbom sa darí v teple a za prítomnosti potravy a vlhkosti. Obmedzením vlhkosti možno efektívne bojovať proti týmto organizmom.
Kvalitné pružinové jadrá majú dlhú životnosť
Tu je potrebné zdôrazniť, že hovoríme o kvalitných pružinových jadrách.  Pri matracoch od nás sa kvality obávať nemusíte. 
Dôkazom toho, že pružinové jadrá Agro patria k tomu najlepšiemu na svete, je ponúkaná záruka. Nemecká spoločnosť vám na svoje výrobky dáva záruku až 20 rokov. Zo skúseností vieme, že takéto pružinové jadro dokáže vydržať aj omnoho dlhšie, a to bez toho, aby došlo k nejakým zmenám úžitkových vlastnostní. Nehovoriac o nejakom vŕzganí či inom mechanickom probléme.