Siahnime po praktickejšom riešení osvetlenia

Na trhu, ale aj vo väčšine domácnostiach má dnes z veľkej časti zastúpenie nová technika svetelných produktov známa pod skratkou LED. V podstate už asi viete, že ide o spoľahlivé nahradenie starého halogenového princípu novou formou, diódou. Takýmto štýlom sa výrazne šetrí spotreba elektrickej energie a okrem toho nám táto moderná technika prináša viaceré výhody v podobe vlastností a praktických využití určených pre 21. storočie. Diaľkový ovládač, nastavenie intenzity osvetlenia, kombinácia farieb žiarenia, tieto inovatívne vlastnosti sú typické predovšetkým pre tkzv. led pásiky.

led pás

Sú zabalené v kotúčovom balení (zvyčajne 5m) a sú populárne vďaka svojmu praktickému využitu vo forme samolepiacich pásikov, na ktorých sú diódy LED. Tieto produkty sa zvyknú využívať napríklad k zhotoveniu kvalitného osvetlenia v okolí kuchynskej linky, či skrátka v priestore, kde potrebuje kvalitné svetlo a alternatívy na štýl lámp alebo väčších nemotorných zhotovení sú v danom prostredí nepraktickými. No čo už môže byť praktickejšie, ako samolepiace pásiky? V podstate zaberú iba nevyužiteľný priestor a aj to v čo najmenšej miere kvôli svojmu „slim“ dizajnu. Osvetlenie zato bude jasné, spoľahlivé a kvalitné.

led pásek

Ale existuje aj podobná, o niečo atraktívnejšia forma, akú nám ponúkne rgb led pás. Atraktívnejšia z pohľadu rôznorodosti farieb osvetlenia, konkrétne vravíme o nalepených pásikoch vyžarujúcich až tri farby a to červenú, zelenú a modrú.
 Asi už tušíte, že táto alternatíva je vhodná skôr k dekorácii, využíva sa najmä pre reklamné účely k pritiahnutiu pozornosti na daný tovar vyžarovaním tejto pestrej kombinácie farieb, ale svoje zastúpenie prakticky nájde kdekoľvek, aj u vás doma či ako osvetlenie v exteriéri, možností využitia sa nám poskytuje viacej. Každopádne táto forma je vhodná k zviditeľneniu určitého priestoru nápadným žiarením kombinácie troch sýtych farieb.